Kettős győzelemmel sikerült a Bundesligában maradni

2017. 05. 30. 09:35  |  NEMZETKÖZI FOCI

A Braunschweig elleni osztályozón az első osztályban 16. helyen végző Wolsburg az visszavágón is 1-0-ás győzelmet aratott, így a következő idényt is a felfelső szinten kezdi.

A német Bundesliga osztályozójának első mérkőzésén a Wolfsburg 1-0-ás győzelmet aratott, de nem érezhette magát biztonságban az otthonában veszélyes Braunschweig ellen. Végül nem kellett tartania a visszavágón. Egy kiegyensúlyozottnak mondható első félidőt követően a Farkasok a portugál Vieirinha révén a idegenben is betaláltak. A második játékrész elején született találat szinte biztossá tette, hogy a zöld-fehér gárda meghosszabbítja első osztályú tagságát, a 82. percben ez még egyértelműbbé vált, amikor a hazaiaktól Sauer begyűjtötte második sárga lapját.

Bundesliga - osztályozó:
Eintracht Braunschweig - VFL Wolfsburg 0-1 (0-0)
Gólszerző: Vieirinha (49.)
Összesítésben 2-0 a Wolfsburg javára, a Farkasok maradtak a Bundesliga első osztályában.