Kettős kiállítás, pofon, szerencsével döntőben az MU - videó

José Mourinho csapata parádés meccsen jutott a fináléba.

Európa Liga, elődöntő, visszavágó
Manchester United (angol) - Celta Vigo (spanyol) 1-1 (1-0)
Továbbjutott: a Manchester, 2-1-es összesítéssel.

A manchesteriek 1-0-ás előnyük tudatában kezdték a Celta Vigo elleni visszavágót, és Marouane Fellaini gyors góljával a hazai visszavágón is előnybe kerültek. Ezt követően José Mourinho együttese nem is igazán erőltette a támadásokat, és mivel a spanyol csapat hatástalanul támadott, nem kellett aggódnia a továbbjutásért.

Aztán a hajrában, öt perccel a rendes játékidő vége előtt váratlanul gólt szerzett a Celta, majd a 87. percben kissé elszabadultak az indulatok. Egy spanyol szabálytalanság után a játékosok lökdösődni kezdtek, pofon is elcsattant, és hosszú időbe telt mire megnyugodtak a kedélyek. A játékvezető pedig páros kiállítással zárta le az esetet. A hosszú szünet után hat perc volt a hosszabbítás, melyben egészen az utolsó másodpercekig veszélytelenül próbálkozott a Celta, a lefújás előtt közvetlenül viszont óriási helyzetet hagyott ki, ami a Manchester fináléba kerülését jelentette.

EURÓPA-LIGA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MANCHESTER UNITED (angol)–CELTA VIGO (spanyol) 1–1 (1–0)
Manchester, Old Trafford. V: Hategan (román).
Manchester United: Romero – Valencia, Bailly, Blind, Darmian – Herrera – Mhitarjan (Carrick, 77.), Fellaini, Pogba, Lingard (Rooney, 87.) – Rashford (Smalling, 89.). Menedzser: José Mourinho.
Celta Vigo: Sergio Álvarez – Mallo, Gustavo Cabral, Roncaglia, Jonny – Wass (Jozabed, a szünetben), Radoja (Bongonda, 68.), Pablo Hernández – Iago Aspas, Guidetti, Sisto (Beauvue, 80.). Vezetőedző: Eduardo Berizzo.
Gólszerző: Fellaini (17.), ill. Roncaglia (85.)
Kiállítva: Bailly (87.), ill. Roncaglia (87.)
Továbbjutott: a Manchester United, 2–1-es összesítéssel.

Emberhátrányban jutott be az Ajax az El-döntőbe " NEMZETKÖZI FOCI › Európa Liga

Olympique Lyon (francia) - Ajax Amsterdam (holland) 3-1 (2-1) gól: Lacazette (45., 45+1., az első büntetőből), Ghezzal (81.), illetve Dolberg (27.) Lyonban az első meccsen 4-1-re győztes Ajax szerzett vezetést az első félidő közepén, és úgy tűnt, ezzel le is zárta a párharcot, ám a hazaiak a játékrész végén - Alexandre Lacazette duplájával - fordítottak.